Z jakich powodów wejście naszego kraju do Unii Europejskiej było dobrą decyzją?

0
695
2/5 - (1 vote)

Jak pewnie absolutna większość ludzi kojarzy, Polska jest członkiem Unii Europejskiej już od 9 lat, a więc to już prawie dziesięć lat! Moim zdaniem, i w sumie należę do większości, ten okres nie był stracony. Przecież polskie firmy wreszcie mogą bez większych kłopotów wysyłać swoje towary za zachodnią granicę. Wcześniej to było mocno utrudnione, poza tym były jeszcze cła. Należy także wspomnieć, iż nareszcie możemy w pełni legalnie pracować w Irlandii, Niemczech oraz w pozostałych bogatych państwach, w których nawet najniższa pensja tak naprawdę gwarantuje godne życie.
Chociaż naturalnie możemy zapomnieć o kokosach. Warto także wiedzieć, że państwa unijne dają Polakom bardzo duże pieniądze, które są chociażby inwestowane w autostrady albo miasta i miasteczka. Zalet Unii Europejskiej jest bardzo dużo, to należy naprawdę przyznać. Jednakowoż nie chcę teraz pisać, iż Unia Europejska to tylko pozytywy. Szczególnie przykład takiej Grecji pokazał, że model jaki przyjęła ta organizacja jest nieodpowiedni. Czyli Unia jest skostniałą instytucją, którą rządzą słabi urzędnicy. A jeszcze na dodatek ci ludzie mają za bardzo lewicowe poglądy. Choć i tak póki co Unia Europejska daje Polsce wiele dobrego! To fakt.